Dopasowanie soczewek

Jak wygląda dopasowanie soczewek.

Dobrze dobrane soczewki kontaktowe to gwarancja bezpieczeństwa Twoich oczu.

Soczewek kontaktowych się nie sprzedaje tylko dopasowuje, proces ich aplikacji jest skomplikowany i powinien się tym zajmować wyłącznie wyspecjalizowany kontaktolog.

Dobór soczewek jest poprzedzony dokładnym wywiadem aby wykluczyć przeciwwskazania do ich noszenia. Kolejny etap to ocena ostrości wzroku bez i w odpowiedniej korekcji okularowej, badanie stanu spojówek i rogówek, pomiar ciśnienia śródgałkowego  i wziernikowanie dna oka.

Jeśli ten etap pacjent przejdzie pozytywnie to następuje aplikacja szkieł kontaktowych. Po około dwudziestu minutach określana jest ostrość wzroku w soczewkach, ocena ich położenia i ruchomości na oku. Nie zawsze pierwsza para soczewek jest ostateczną , nieraz należy przymierzyć kilka par różnych typów soczewek aby wybrać te najbardziej komfortowe dla pacjenta i najlepiej pasujące do jego oka.

Kiedy już soczewki są ostatecznie dobrane, pacjent przechodzi szkolenie dotyczące ich zakładania, zdejmowania i prawidłowej pielęgnacji. W pełni wyedukowany i pewny, że poradzi sobie z  soczewkami, zaopatrzony w płyny i krople nawilżające umawia się na wizytę kontrolną po około 3-4 tygodniach.

Kolejne wizyty mają miejsce zwykle co 3 miesiące, nie rzadziej jednak niż co pół roku. Jest to niezmiernie istotne z kilku powodów. Po pierwsze wada może mieć charakter postępujacy szczególnie u młodych osób, w związku z tym przed każdym kolejnym zamówieniem nowego opakowania soczewek warto to sprawdzić . Po drugie objawy nietolerancji soczewek mogą na poczatku być zauważane wyłącznie przez specjalistę, kiedy już się utrwalą i pacjent zacznie odczuwać dolegliwości, to może się to skończyć zakazem noszenia soczewek kontaktowych okresowo a nawet na stałe.

Cena wizyty obejmuje badanie lekarskie, szkolenie dotyczące użytkowania soczewek oraz parę miesięcznych soczewek kontaktowych.